loading

Kehribar Bebek Diş Kolyesi

04-08-2019 01:47    59

Kehribar Bebek Diş Kolyesi nedir? Ne amaçla kullanılır? Kehribar neden güvenli?

Çocuğunuz için “en değerli mücevher kehribar”dır. Çünkü hem yetişkinlerin hem de çocukların kullandığı pek çok mücevher/takı/aksesuar hammaddesi içerisinde kurşun ve kadmiyum gibi kimyasallar vardır. (kyn: HealthyStuff.org test ettiği mücevherler analizinden) Bu kimyasallar en büyük duyu organımız deri sayesinde kan dolaşımımıza geçer. Bebeklerin derilerinin biz yetişkinlere oranla 7 kat ince olduğu düşünülünce bu durum henüz gelişmekte olan bedenler için çok vahim sonuçlara yol açabilir. Aksesuar olarak çocuklarınıza Altın künye, kolye vb. takarken bir de bu gözle bakın deriz. Kehribarı aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.

Kehribar; BİR TAŞ DEĞİLDİR!

Kozalaklı ağaçların doğal reçinesinin fosilleşmiş halidir. Kehribar, içerdiği suksinik asit/amber asidi içerdiği %100 doğal antibiyotik sebebiyle 2.yy’dan beri ‘şifa’ amaçlı kullanılmaktadır! Türk Bilim Adamı İbn-i Sina pek çok hastalığa çare olarak kullanmıştır. Bu özelliğinden doğayı özellikle ‘bağışıklığı güçlendirme’ amaçlı yeni doğan için olmazsa olmaz bir üründür.

Kehribar bebek diş kolyesi ne işe yarar?

Bebeğiniz sürekli huzursuz! Oysa altı temiz, karnı tok. Bu huzursuzluklara gece sebepsiz yere uyanıp ağlamalar ve kulak çekiştirmeler de mi eklendi? O küçük parmaklar sürekli ağızda. Nerenizi yakalarsa ısırmak istiyor. Belki ishal ve kusmalar da başladı. Yoksa dişleri mi geliyor?

Kehribar nasıl faydalı olur?

Bileklik, halhal ya da kolye olarak kullanılan ‘kehribar’ takıldığında; vücut ısısı ile içerdiği şifalı yağlar (suksinik asit/amber asidi) deri yoluyla emilir ve kan dolaşımına geçer.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi nedir?  

Kehribar pek çok amaçla kullanılır. En önemli özellikleri ağrıyı gidermesi ve bağışıklığı güçlendirmesidir. Bu sebeple kehribar bebek diş kolyesi; bebeklerin diş çıkarma evrelerinde olmazsa olmaz bir ürün olarak tüm Avrupa’da ve Uzak Doğu ülkelerinde bebeğin demirbaş ürünü olarak kullanılmaktadır!

‘Kehribar Bebek Diş Kolyesi’ olarak anılmasının en önemli sebebi her bir boncuk arasının ‘düğümlü’ olmasıdır! Olası kopma ihtimaline karşı ebeveynler etrafta tek bir boncuk bulduğumuzda anlarız ki; kolye tamamlanmıştır. Böylece, boncuğu ağzına alması/yutması durumunda olası ‘boğulma’ tehlikesi (düşen o tek boncuk bulunduğu için) önlenmiş olur!

Ne amaçla kullanabilirim?

Diş amaçlı kullanılacaksa; Mutlaka kolye almalısınız! Bebeklerin diş çıkartırken yani salya akıtma (4 -5 ay civarı) döneminde kullanılmaya başlaması önerilen bir üründür!

Çünkü bebek salya akıtmaya başladığı dönemde göğüs bölgesini sürekli kuru tutmak gerekiyor ki bebek hastalanmasın.

Diş çıkarma döneminde bağışıklık da kısmen düştüğü için; kehribarın bağışıklığı güçlendirme özelliği de devreye girer. Böylece olası enfeksiyonlara karşı bebeğiniz korunmuş olur.

Kehribarın en önemli özelliği ağrıları yok etmesidir. Diş, çıkmak için bebeğinizin diş etine baskı yapmaktadır ve bu da ağrıya sebep olmaktadır. Kehribar, oluşan bu ağrıyı alarak hem bebeğinizin diş etini rahatlatır (çoğu zaman jel bile sürmeye gerek olmadan bir bakmışsınız dişler gelmiş!)Hem de kulak ağrısını alır. Böylece bebeğiniz sürekli eli kulağında dolaşmaz.

Dişte ağrı olmayınca bebek herhangi bir yemek yememe problemi yaşamaz. Dişlerin çıkmaya başladığı 6. ayın katı gıdalara geçiş dönemi de olduğunu göz önünde bulundursak biz ebeveynler için ‘diş kaynaklı gıda reddi’ sorunu da ortadan kalmış olur!

Gıdasını almaya devam eden bebeğin bünyesi zayıf düşmemiş olur.

Ağrısı olmayan ve günlük beslenmesine düzenli devam eden bir bebeğin uyku sorunu da olmaz! Yani geceleri ‘ağrı’ veya ‘açlık’ sebepli gece uyanmaları son bulmuş olur. Anneler de, bebekler de rahat rahat uyurJ

Ayrıca kehribar statik elektriği de topladığı için (bilimsel ortamda kanıtlanmış) yani nazar dediğimiz olgu, çocuğumuzu bu negatif enerji akışından da korur.

ÖZETLE: Kehribarın 360 derece etkisi ile  kehribar bebek diş kolyesi sayesinde bebekler her anlamda korunuyor.

Hamile iken; Esas özelliği olan AĞRI GİDERME amaçlı kullanabilirsiniz. Böylece mutlaka bir yan etkisi bulunan sentetik ağrı gidericileri kullanmamış içinize ‘acaba bebeğim etkilenir mi?’ sorusu düşürmemiş olursunuz. Kolye olarak; Troid bezi ve boğaz enfeksiyonlarını yok eder. Guatrın oluşmasını önler. Solunum yolu hastalıkları tedavisi, migren, hamilelik döneminde oluşan diş ağrılarınız (ilk 3 ay ve son 3 ay diş tedavisi yaptırmayın derler) Bileklik olarak; Aşırı gerginlik, stres (kolyeyi sol bileğinize çift dolayarak bileklik olarak kullanmalısınız)

Lohusa iken; Sol el veya bilekte bulunduğunda vücutta elektrik yığılmasına engel olur, böylece depresyonu engeller.
Melankolik ruh halini önler.
Bedeni sağlıklı tutar, kişiye canlılık ve hayattan hoşnutluk hissi verir.
Sindirim sisteminin özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Sezaryen sonrası için önem taşır
Ruhsal sağlığı korur, ortamdaki olumsuz havayı emerek yok eder, negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir. Psikolojik takıntılara karşı iyi gelir.
Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.
Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar. 

Yeni doğan; 11-12 cm halhal/bileklik veya 32 cm kolye olarak. Gaz sorunu ve kolik problemini hafifletir. Bir bebek için Anne sütü en kuvvetli ve en doğal antibiyotiktir. Anne sütü alımıyla ilgili sorun yaşanıyorsa bağışıklığı güçlendirici etkisi olduğundan destek amaçlı kullanılabilir.

0-2 yaş arası; Diş çıkartırken dişle ilgili ishal, ağrı, mızıldanma vs. tüm sıkıntıları gitsin diye kullanılabilir.

2-8 yaş arası; 13-14 cm bileklik veya 36 cm kolye olarak; çocuklarımızın bebeklikten çıkıp ‘çocuk’ olarak adlandırmaya başlandığı dönemlerdir. Bu yaş aralığı bebeklikten sonraki en hızlı büyüme evrelerinden biridir. Özellikle kol ve bacaklarda görülen büyüme ağrılarını hafifletmek için bileklik olarak kullanılır. Bağışıklığı güçlendirmek için, alerjik astım tedavisinde kullanılabilir.

4 yaş civarı; birçok çocuk için anaokuluna başladığı çağdır. Evden çıkıp daha kalabalık ortama giren çocuğumuz hastalıklara da daha açıktır. Bağışıklığı güçlendirmek amaçlı 36 cm kolye olarak kullanır.

Alerjik bünyeye sahipse; Alerji genelde genetik kökenli ve doğuştan itibaren görülebilen bir sorundur. Doktorunuzun önerdiği tıbbı tedaviye ek olarak, alerji kökenli semptomların hafifletilmesi amaçlı kolye olarak kullanılır.

Kehribarın korunması nasıl olmalı?

*Kehribarı korumanın en kolay yolu onu üstümüzde bulundurmaktır. Çünkü cildin salgıladığı yağ kehribarın yüzeyini kaplayarak oksidasyonu yavaşlatır.

*Kehribarın en büyük düşmanları oksijen ve ışıktır. Sıcaklık ve ışık oksidasyon işlemini hızlandırırlar. Bunun için deniz, havuz gibi ortamlarda kullanılmaması tavsiye edilir.

*14 günde bir akan musluk suyunun altında 1-2 dakika tutmanız ve pamuklu bir bezle kurulamanız yeterlidir.

Uyarılar

· Etkisini 24 ila 48 saat arasında göstermektedir.

· Bebeklere gözetim altında iken takılmalıdır. Ebeveyn gözetiminin bulunmadığı ortamlarda MUTLAKA çıkartılmalıdır! 

· Sürekli takıldığı ve tene değdiği zaman etkisini gösterdiği görülmüştür.

· Hiçbir yan etkisi yoktur.


Etiketler: